Yakarca-Sivrisinek-Karasinek

DA YA NA MI YO RUM

1 aydır geziniyorum ve yakarca, sivrisinek, karasinek üçlüsü kadar sinirlendiren, canımı sıkan birşey olmadı. Üçünü asab bozuculuk yarışmasına soksam hepsi birinci gelir.

Yakarca görüp görebileceğiniz en küçük sinek o yüzden sevimli gibi görünebilir ama aldanmayın. Sokmuyor ama değdiği yeri öyle bir yakıyor ki.

Diğerlerini anlatmama bile gerek yok kara sineklerin yüzsüzlüğü dillere destan, kapıdan kov bacadan gelir, gözüne kulağına girmeye çalışır. Sivrisineğin sokuntusuna katlanabilirim ama sanki başka konacağı yer yokmuş gibi ille de kulağımın etrafında gezinmesine sabrım yok.

Çocukken yaz akşamlarında ilaç saati olurdu, bir kamyonet arkasından sis çıkartan motorla gezdi mi içeri kaçardık ve camları kapıları kapatırdık çünkü ilaçtan kaçan sinekler ve haşereler evlere girmeye kalkardı, artık şehirde ne kara sinek görüyorum ne de sivri …

Her ne kadar üçünü de bir kaşık suda boğmak istesem de insan doğada olunca sistemin mükemmelliğini ve kutsallığını kabullenmeye ve ona karşı boyun eğmeye yanaşıyor…