bolobolo_birlikte işler

Birlikte bir arada beraber
Umudu korumak, yaşamın kutsallığını birbirimize hatırlatmak…

NEDİR BOLO BOLO?

Bolo Bolo topluluğu, daha adil, sürdürülebilir bir yaşamın hayalini kuran yaratıcı ruhunu işlerine yansıtan insanların topluluğudur. Zanaat ve sanatla uğraşan ya da uğraşmak isteyen, kendini bu yolla ifade eden ya da etmek isteyen kim varsa hoş gelir bu topluluğa… İnsan emeğine, doğaya, üretilen işe ve malzemeye saygı, kişiler arası sevgi, şeffaflık, gerçeklik, işbirliği, dayanışma, ilhamlanma, özgürlük ve güvene sonsuz kucak açar BoloBolo.

***

Birlikte üreteceğimiz, birbirimizi candan dinleyip üretmeye dair ne varsa candan konuşacağımız, hayatımızın hangi alanında desteğe ihtiyacımız varsa onu güvenle paylaşacağımız, hikâyelerimizle birbirimize tecrübelerimizi aktaracağımız, değişimi, dönüşümü sanat ve zanaatler yoluyla nasıl yapabileceğimizi hayal ettiğimiz, hepimize ilham verecek bir şenlik geliyoooooo!

Niyetimiz, Bolo Bolo şenliği boyunca topluluk olmada çember deneyimine, katılımcı grup süreçlerine, şeffaf iletişime ve birçok doğaçlama sürece yer açmak ve pek tabii ki beraberimizde getirdiğimiz “sanat çantamız”dakilerle birlikte çalışmak ve üretmek.

Bütün bunların eşliğinde şu sorulara da yanıt arayabiliriz:

*Sanatsal/zanaat yönü olan çalışmalarımı, hobilerimi nasıl değerli kılarım? Onlar aracılığı ile şenlikli bir ekonomiyi hayatıma nasıl çekerim?

*Öz yaratıcı kaynağımla nasıl bağlantıya geçer, üretim sürecimde bu bağlantıyı nasıl korurum?

*Üretimlerim başta kendi hayatımda, sonra topluluğumda ve dünyada dönüşümü yaratacak bir süreci nasıl destekler? Sosyal değişim üzerine çalışanlarla nasıl bir araya gelebilirim, birlikte neler yapabiliriz?

*Beni (bizi-topluluğumuzu) bu süreçte bekleyen zorluklar, tehditler, engeller neler olabilir?

İşbirliği düşbirliği elbirliği ile üretim, yaratım yapalım, zanaat,sanat işlerimizle ilgili konuşalım.

Esnek, eğlenceli, anda olmamıza ve zamanı iyi kullanmamıza yardım edecek bir program hayal ediyoruz.

Şenlik davetinde bulunanlar olarak bizim niyetlerimiz bu yönde, şimdi sizden ricamız hazırlık sürecimizi şekillendirmesi için niyetlerinizi aşağıdaki form aracılığı ile bize ulaştırmanız.

Bolo’da birlikte işler İzmir-Ankara-İstanbul grubu oluşsun, ateş yansın!

İnsan-Mekan-Zaman ilişkisinin büyüsü üzerimizde olsun!

Bolobolo’nun yolculuğunu anlatmak istiyorum, sizin tarafınızdan duyulmak… Birbirimizi çemberde tanımak, oyunbazlığımızı keşfetmek, getireceğimiz işlerimizi, yaratımlarımızı-ürünlerimizi ve hikayelerini paylaşmak, sunmak, hayalleri canlandırmak, bizi eyleme geçirecek ateşi keşfetmek, bağlanmak…
*

Dünya tersine dönüyo olabilir, hiç bir şey alıştığımız, çocukluğumuzdaki gibi akmıyor olabilir. Belki de tam da alıştığımız gibidir her şey ve her zamanki gibi umutsuz görünüyordur.
Bu kara bulutları görüyorum, sizleri bu bulutları ellerimizle yarıp, ışığı yer yüzüne almaya davet ediyorum.

BİRLİKTE YAPALIM MI?!

Nasılsın? Kimsin? Bana elini verir misin?

Bolocanlar,
Sizi 2.5 yıldır ilk topluluk deneyimime ve onlarca buluşmaya, çok güzel misafirliklere, işbirliklerine, kırsal tecrübelerine ev sahipliği yapmış; göz yaşına, kahkahaya, huzurlu ve karmaşık zihin durumuna, üretime, paylaşıma, düşbirliğine, hayale, eyleme şahitlik etmiş yuvama davet ediyorum.
Çok yakında bu yuvadan uçup başka bir diyarda kökleneceğim için Çandır’ı bolo bolo buluşmamızla onurlandırmak istiyorum.

Bu iki günü tamamen, pür dikkatimizle birbirimize ayırabilir miyiz?
Birbirimizi tanımaya
Çemberde oturmaya…
Kalbimizin dinlemesine ve yüreğimizin özgürce dile gelmesine izin verebilir miyiz?
Ve elbette ellerimizin çalışmasına, yaratmasına, üretmesine, birlikteliği tatmasına?

NELER VAR?
*Bolobolo ne? Nasıl bir hayaldi şimdi nasıl? 2 yılda nasıl bir yolculuğu oldu? Burcu’yla nasıl bir bağı var?Bolobolo bir topluluk hayaliyse e peki topluluk nasıl bir şey? ” üzerine bir sohbet

*Üretme/yaratma yolculuklarımda şu an neredeyim? Neye ihtiyacım var? Nesneyle nasıl bir ilişki kuruyorum? Aydınlıklar, gölgeler nerede…?

*Birlikte yapalım mı?

 *Bolobolo topluluğunu geliştirmek için bundan sonra neler yapabiliriz?

***

ŞENLİKLİ_BOLO

Otomatik alternatif metin yok.

GÜNEYBOLO_2017

Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü, ağaç, bitki, açık hava ve doğa

İSTANBOLO_2016

Görüntünün olası içeriği: yazıANKABOLO_2016

Otomatik alternatif metin yok.

İZMİRBOLO_2016